Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Me rastin e 19 vjetorit të vrasjes përkujtohet, Ekrem Rexha, i njohur gjatë kohës së luftës së UÇK-së si komandant “Drini”
Ekrem Rexha - Drini

Me rastin e 19 vjetorit të vrasjes përkujtohet, Ekrem Rexha, i njohur gjatë kohës së luftës së UÇK-së si komandant “Drini”

Me rastin e 19 vjetorit të vrasjes së Ekrem Rexhës, i njohur gjatë kohës së luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, si komandant “Drini”, nesër më 8 maj kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka  dhe zyrtarët komunal do të bëjnë homazhe në varrezat e dëshmorëve, në Landovicë. Homazhet do të bëhen duke filluar nga ora 10:00, kurse më pas në orën 11:00 do të vizitohet edhe shtëpia e Komandant Drinit.

Kontrolloni gjithashtu

Edhe në ditën e katërt të intervistimit të kryetarit Thaçi bashkatdhetarët nga po vazhdojnë të mbështesin atë

Edhe në ditën e katërt të intervistimit të kryetarit Thaçi në Hagë, bashkatdhetarët po vazhdojnë ta mbështesin atë

Edhe në ditën e katërt të vazhdimit të intervistimit të kryetarit të Republikës së Kosovës, ...