mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Mediet serbe njoftojnë se presidenti Vuçiq do të bisedoj me kancelaren Merkel për Kosovën
Merkel

Mediet serbe njoftojnë se presidenti Vuçiq do të bisedoj me kancelaren Merkel për Kosovën

Mediet serbe njoftojnë se presidenti i Serbisë, Alenksadër Vuçiq do të bisedoj me kancelaren e Gjermanisë, Angjela Merkel dhe temë qendrore do të jetë Kosova. Ai ju padeklaruar medieve serbe se ai do ta pyes kancelaren Merkel për ndihmën dhe investimet e Gjermanisë në Serbi si dhe për Kosovën. Të përkujtojmë se biseda telefonike e paralajmëruar e kryetari të Serbisë, Alenksadër Vuçiq me kancelaren e Gjermanisë, Angjela Merkel vjen pak kohë pas takimit të saj me kryeministrin, Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Austria dhe Kroacia përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në BE

Austria dhe Kroacia e përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Evropian

Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ministri ...