Mesiç: Veriu dhe Jugu i Mitrovicës, janë një

Gjatë qëndrimit në vendin tonë, presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç ka vizituar qytetin e Mitrovicës. Ai është shoqëruar nga masa të shtuara të organeve dhe ka vizituar dy pjesët e qytetit, atë jugore dhe veriore. Ish presidenti kroat, Stipe Mesiç ka deklaruar se veriu dhe jugu i Mitrovicës janë një dhe se po ndjehet shumë mirë. Pyetjes se a po ndjehet i sigurt, pasi po shoqërohet me prani të shtuar të organeve të sigurisë, ai i është përgjigjur se “edhe sikur të isha vetëm do të ndjehesha njëjtë shumë i sigurt”. presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç dje është pritur në takim nga autoritetet më të larta të vendit, kryetarja, Vjosa Osmani, kryeministri, Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Kontrolloni gjithashtu

Bajram Begaj: Kosova dhe Serbia të kthehen sa më shpejt në tryezën e dialogut dhe në zbatimin e marrëveshjeve

Begaj: Të drejtat e njeriut janë ideal i përbashkët për të cilin luftojnë të gjithë popujt

Kryetari i Shqipërisë, Bajram Begaj ka vlerësuar lart dokumentin e të drejtave të njeriut dhe …