kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Minire Saliuka: Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci më ka thënë, shko e jeto në bjeshkë të Gradicës
Gjykata Speciale e fton për intervistim edhe kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci

Minire Saliuka: Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci më ka thënë, shko e jeto në bjeshkë të Gradicës

Minire Saliuka, e veja e dëshmorit të kombit, Mehmet Saliuka, pasi ka  parë aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Themelore e Prishtinës kundër drejtorit të Infrastrukturës në Komunën e Drenasit, Idriz Hysenaj,  dhe duke vërejtur se në mesin e atyre familjeve, “që dyshohet se Hysenaj ua ka dhënë banesat e Komunës me qira”, ndodhet edhe emri i saj, ka reaguar ashpër kundër kryetarit të Drenasit Ramiz Lladrovcit, për të cilin u shpreh se “ka shpifur dhe ka folur të pavërteta, me qëllimin e vetëm, që ta njollosë emrin e saj, të familjes dhe të burrit të saj dëshmor. Minire Saliuka ka deklaruar për “Zërin” se kurrë nuk ka paguar qira për banesën, të cilën e shfrytëzon për më shumë se 5 vjet. “Gati 6 vjet ka që këta të Komunës m’i kanë dhënë çelësat e asaj banese. Vetë  Idriz Hyseni  m’i ka dhënë çelësat edhe më ka thënë ‘rri aty derisa ta bëjmë një zgjidhje’. Përpos meje dhe dy fëmijëve, e kam pasur edhe vjehrrin me vete, babanë e dëshmorit Mehmet Saliuka. Vuajtjet e mia kanë filluar me ardhjen në krye të komunës së Ramiz Lladrovcit, i cili që nga dita e parë ka kërkuar ta liroj banesën. Asnjëherë nuk më ka pyetur qysh e kam gjendjen, a po mundem t’ia dal me dy fëmijët, dhe kur i kam shkuar në shtëpi, më ka thënë shko e jeto  në bjeshkë të Gradicës”, ka thënë Minire Saliuka.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria, ...