MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministri, Bedri Hamza zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Mitrovicë
Bedri Hamza

Ministri, Bedri Hamza zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Mitrovicë

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot kuvendin zgjedhor në Degën e Mitrovicës, ku me shumicë votash kryetar i Degës u zgjodh Bedri Hamza, i cili mbanë edhe pozitën e ministrit të Financave në Qeverinë e Republikës së Kosovës.  210 delegatët e kuvendit zgjedhor në Mitrovicë kanë zgjedhur po ashtu Këshillin Drejtues prej 71 anëtarëve dhe 21 delegatë për Konventën Qendrore.  Në emër të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, Kuvendin zgjedhor e përshëndeti shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi si dhe ministrja Dhurata Hoxha, e cila vlerësoi se “Mitrovica merr vëmendjen më të madhe se zgjedhjet në degët tjera në vend, duke qenë degë e liderit tonë, Kadri Veseli dhe udhëheqësve të dëshmuar në nivel nacional. Këto zgjedhje, janë shtytje e re për organizim edhe më të mirë, gjithëpërfshirje dhe vlera me besim, zhvillim dhe integrim”, tha ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Taksa në Rrugën e Kombit është gabim, ne pa e hequr ende këtë kufij, e vumë edhe një tjetër

Albin Kurti: Taksa në Rrugën e Kombit është gabim, ne pa e hequr ende këtë kufij, e vumë edhe një tjetër

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti është i pakënaqur edhe me ...