Ministri Hoxhaj ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler

Ministri Hoxhaj ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka pritur  në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler. Në këtë takim u bisedua për bashkëpunimin ndërshtetëror në mes të Kosovës dhe Austrisë, me fokus të veçantë në planin e veprimit 2017 ku janë përcaktuar aktivitete konkrete të përbashkëta.  Fokusi i këtij plani është intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik, përkrahja e Austrisë për Kosovën në rrugën e integrimeve Euro-Atlantike dhe njohje të reja, si dhe mbështetja për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …