tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministri Konjufca e pret në takim shefin e Ambasadës së Republikës së Çekisë në Prishtinë, Pavel Bilek
Ministri Konjufca e pret në takim shefin e Ambasadës së Republikës së Çekisë në Prishtinë, Pavel Bilek

Ministri Konjufca e pret në takim shefin e Ambasadës së Republikës së Çekisë në Prishtinë, Pavel Bilek

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të premten ka pritur në takim shefin e Ambasadës së Republikës së Çekisë në Prishtinë, Pavel Bilek, me të cilin ka diskutuar për tema të ndryshme me interes dhe synim për forcimin e marrëdhënieve dypalëshe. Ai falënderoi shefin e Misionit diplomatik çek për mbështetjen e deritashme të shtetit të tij, duke theksuar se çmon lartë angazhimin dhe mbështetjen e vazhdueshme të Çekisë për Kosovën në kuadër të Grupit të Vishegradit. Në takim u bisedua edhe për marrëveshjet e ekonomike midis dy vendeve, për marrëveshjen për bashkëpunim Ekonomik të nënshkruara nga ministritë përkatëse dhe që pritet të funksionalizohet me takimin e planifikuar të Komisionit të përbashkët ekonomik.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ajo parti politike që krijon shumicën do ...