Fillimi / Lajmet / Ministri Kuçi thotë se plani hapësinor për Parkun Kombëtar Bjeshkët e Nemuna shumë shpejt prcedohet në Qeveri
Ministri Kuçi thotë se plani hapësinor për Parkun Kombëtar Bjeshkët e Nemuna shumë shpejt prcedohet në Qeveri

Ministri Kuçi thotë se plani hapësinor për Parkun Kombëtar Bjeshkët e Nemuna shumë shpejt prcedohet në Qeveri

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka mbajtur konferencë për medie pas takimit me kryetarët e komunave Pejë, Gjakovë, Burim, Deçan dhe Junik në lidhje me procedimin e Planit Hapësinor për Parkun Kombëtar Bjeshkët e Nemuna. Kuçi ka thënë se plani hapësinor ka filluar në vitin 2014 mirëpo as një Qeveri nuk ka mundur ta realizojë, duke shtuar se shumë shpejt ai do të procedohet për në mbledhjen e ekzekutivit. Ai mes tjerash ka thënë kryetarët e komunave kanë kërkuar që sa më shpejt të jetë gati një plan hapësinor në mënyrë që të jetë në interes të qytetarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, ...