KEK
Fillimi / Lajmet / Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla uron Republikën Domenikane, me rastin e Ditës së Pavarësisë
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla uron Republikën Domenikane, me rastin e Ditës së Pavarësisë

Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla uron Republikën Domenikane, me rastin e Ditës së Pavarësisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar institucionet dhe popullin e Republikës Domenikane, me rastin e festimit të 27 Shkurtit – Ditës së Pavarësisë. Shefja e diplomacisë kosovare, uroi popullin mik të Republikës Domenikane për shëndet, mirëqënie dhe prosperitet, ndërsa ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e Republikës Domenikane ndaj Kosovës në arenën ndërkombëtare. “Republika e Kosovës gëzon marrëdhënie të mira me Republikën Domenikane dhe ne jemi të angazhuar të forcojmë më tej lidhjen e bashkëpunimin midis vendeve e popujve tanë, në të gjitha fushat me interes të përbashkët”, është shprehur Ministrja Haradinaj-Stublla. Republika Domenikane e ka njohur pavarësinë e Kosovës në 10 Korrik 2009.

Kontrolloni gjithashtu

Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit Kosovën si vend me rrezikshmëri shumë të lartë si shkak i pandemisë

Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit Kosovën si vend me rrezikshmëri shumë të lartë si shkak i përhapjes së pandemisë

Në udhëzimin e udhëtimit për qytetarët amerikanë, tashmë e përvetësuar nga Departamenti i Shtetit me ...