MIT KS
Fillimi / Lajmet / Ministrja Haxhiu: Qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodhë me dekretin e kryetarit Thaçi
Ministrja Haxhiu: Qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodhë me dekretin e kryetarit Thaçi

Ministrja Haxhiu: Qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodhë me dekretin e kryetarit Thaçi

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodhë me dekretin e kryetarit Thaçi, përfshirë këtu edhe Gjykatën Kushtetuese. Ajo përmes një postimi, ka lënë të kuptohet se vendimi i Gjykatës është marrë dhe se ai është bërë publik para se ta bëjë këtë vetë institucioni. Haxhiu nuk ka thënë se cili është vendimi i GJK-së. Ndryshe Kushtetuesja deri më 29 maj pritet të marrë një vendim për dekretin e Thaçit përmes të cilit ka mandatuar Avdullah Hotin e LDK-së për kryeministër. Vetëvendosja ka thënë se vetëm asaj si parti fituese e zgjedhjeve të fundit i takon formimi i qeverisë. Qeveria Kurti u rrëzua më 25 mars me mocion mosbesimi, i iniciuar nga LDK-ja, që ishte edhe partnere në këtë përbërje të ekzekutivit.

Kontrolloni gjithashtu

Avokati Popullit, me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Mjedisit iu tërheq vëmendjen të gjitha institucioneve në vend

Avokati Popullit, me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Mjedisit tërheq vëmendjen e të ...