kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Ministrja Hoxha: Jemi duke e dinamizuar vazhdimisht procesin integrues në të gjitha nivelet
Ministrja Hoxha: Jemi duke e dinamizuar vazhdimisht procesin integrues në të gjitha nivelet

Ministrja Hoxha: Jemi duke e dinamizuar vazhdimisht procesin integrues në të gjitha nivelet

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, sot mori pjesë në mbledhjen e Komitetit punues për Integrim Evropian, që përfaqësojnë institucionet për procesin integrues, ku u vunë në pah të arriturat dhe sfidat e procesit. Pas takimit, ministrja Hoxha, ka shkruar se “jemi duke e dinamizuar vazhdimisht procesin. Detyrat e secilit anëtar të komitetit janë të lidhura ngushtë me zbatimin e rekomandimeve dhe legjislacionit, me afate”.

“Sot, mbajtja  takimin e rregullt të Komitetit punues për Integrim Evropian, ku u vunë në pah të arriturat dhe sfidat e procesit. Kam kërkuar impenjim e tyre të fuqishëm në kuadër të përgjegjësive të secilit dikaster, të maksimalizojnë arritjet për zbatimin e rekomandimeve dhe reformave. Jemi duke e dinamizuar vazhdimisht procesin. Detyrat e secilit anëtar të komitetit janë të lidhura ngushtë me zbatimin e rekomandimeve dhe legjislacionit, me afate. Kërkova dhe mbes pranë kërkesës time se mund të bëjmë më shumë, në të gjitha nivelet. Falënderim të veçantë ju shpreh ekspertëve tanë dhe ndërkombëtarë që me përkushtim po përballen me sfidat e këtij procesi të vazhdueshëm, duke e pasuruar me praktikat më të mira”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së OSBE-së

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj udhëtojnë sot drejt ...