KEK
Fillimi / Lajmet / Miro Kovaq: Serbia nuk guxon ti mbyll artikujt 23 e 24
Miro Kovaq: Serbia nuk guxon ti mbyll artikujt 23 e 24

Miro Kovaq: Serbia nuk guxon ti mbyll artikujt 23 e 24

Miro Kovaç, ministri i Punëve të Jashtme i Kroacisë ka porositur autoritetet serbe që të largohen nga retorika e Milosheviqit. Ai ka shtuar se Kroacia nuk do të lejojë që Serbia t’i mbyllë kapitujt 23 e 24 me Ligjin për juridiksionin e përgjithshëm, njofton tv n1. Në pyetjen nëse Kroacia do të lejojë Serbinë të mbyllë kapitujt 23 e 24, Kovaç është përgjigjur: “Jo dhe nuk guxon”.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka theksuar se për koalicione pas zgjedhore do të diskutojnë ...