Mirosllav Lajçak: Me Albin Kurtin diskutuam për situatën në veri si dhe zbatimin e marrëveshjeve të dialogut

Mirosllav Lajçak: Me Albin Kurtin diskutuam për situatën në veri si dhe zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të dialogut

Gjatë ditës së djeshme në Greqi është zhvilluar një takim midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe të dërguarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. E pas takimit me Kurtin, Lajçak përmes një postimi ka bërë të ditur edhe temën e diskutimit. “Në Simpoziumin e Symit të këtij viti para një diskutim të dobishëm me kryeministrin Albin Kurti për situatën aktuale në veri të Kosovë dhe rrugën drejt shtensionimit, si dhe për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të dialogut”, shkroi i dërguari i BE-së.

Kontrolloni gjithashtu

Eduard Jospeh: Shkaku i problemeve në Ballkanin Perëndimor është se Serbia nuk e pranon rendin perëndimor

Diplomati amerikan, Eduard Xhozef, ka deklaruar se Serbisë i konvenon fakti që Evropa është e ndarë lidhur me Kosovën

Diplomati amerikan, Eduard Xhozef,  ka deklaruar se Serbisë i konvenon fakti që Evropa është e …