mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Misioni paqerujtës i KFOR-it vijon stërvitjet normale në tërë territorin e Republikës së Kosovës
Misioni paqerujtës i KFOR-it po vijon me stërvitje në të gjithë territorin e Republikës se Kosovës

Misioni paqerujtës i KFOR-it vijon stërvitjet normale në tërë territorin e Republikës së Kosovës

Misioni i KFOR-it po vijon me stërvitje në të gjithë territorin e vendit. Sipas njoftimit, në ditët e ardhshme është paralajmëruar se do të ketë disa lëvizje të trupave të KFOR-it në pjesë të ndryshme të Kosovës. Sipas KFOR-it, kjo është vetëm një stërvitje normale dhe se situata mbetet nën kontroll. “KFOR-i vazhdon të stërvitet për të qenë i gatshëm dhe të garantojë siguri për të gjithë njerëzit në Kosovë. Në ditët e ardhshme do të ketë disa lëvizje të trupave të KFOR-it në pjesë të ndryshme të Kosovës. Kjo është vetëm një stërvitje normale e zbarkimit dhe procedurave. Situata mbetet nën kontroll, pa asnjë shenjë kërcënimi të mundshëm”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Entuziazmin e fitores që po afrohet e kam ndier fortë në të gjitha takimet që kam pasur me qytetarët

Kadri Veseli: Entuziazmin e fitores që po afrohet e kam ndier fortë në të gjitha takimet që kam pasur me qytetarët

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën disa takime ...