Fillimi / Lajmet / Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë tërë javës
Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë tërë javës

Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë tërë javës

Meteorologët parashikojnë që gjatë tërë javës do të mbajë mot i vranët me intervale të shkurtra me diell, i shoqëruar edhe me reshje shiu. Sipas një komunikate të Institutit Hidrometereologjik të Kosovës, sot dhe nesër në vendin tonë do të ketë mot të vranët, i shoqëruar me reshje shiu. Nga dita e mërkurë fushat barike do të jenë paksa më stabile , kështu që do të krijohen kushte për mot me diell dhe vranësira kalimtare. Ndërkaq të premten pritet të ketë zhvillim të vranësirave, të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Kontrolloni gjithashtu

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Kosova dhe Izraeli hapin Korporaten Zhvillimore dhe Investuese

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Kosova dhe Izraeli hapin Korporaten Zhvillimore dhe Investuese

Menjëherë pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit është hapur Korporata Zhvillimore dhe ...