Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë tërë javës
Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë tërë javës

Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë tërë javës

Meteorologët parashikojnë që gjatë tërë javës do të mbajë mot i vranët me intervale të shkurtra me diell, i shoqëruar edhe me reshje shiu. Sipas një komunikate të Institutit Hidrometereologjik të Kosovës, sot dhe nesër në vendin tonë do të ketë mot të vranët, i shoqëruar me reshje shiu. Nga dita e mërkurë fushat barike do të jenë paksa më stabile , kështu që do të krijohen kushte për mot me diell dhe vranësira kalimtare. Ndërkaq të premten pritet të ketë zhvillim të vranësirave, të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Kontrolloni gjithashtu

IKSHPK sërish i bënë apel qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi e të mos dalin në rrugë e sheshe

Njoftohet edhe për katër viktima tjera nga koronavirusi

Njoftohet se gjatë ditës së sotme kanë vdekur edhe katër pacient të tjerë të infektuar ...