leoni

MPJD ka shfaqur gatishmërinë e Kosovës për ta ndihmuar Marokun për tu përballur me pasojat e tërmetit

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka shfaqur gatishmërinë e Kosovës për ta ndihmuar Marokun për tu përballur me pasojat e tërmetit. “Jemi thellësisht të pikëlluar nga tërmeti shkatërrues që ka goditur Marokun. Ngushëllimet tona të përzemërta shkojnë për familjet e pikëlluara dhe urojmë shërim të shpejtë për të lënduarit. Kosova është e gatshme të japë mbështetjen e saj në përpjekjet për ndihmë”, thuhet në reagimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës. Ditë më parë, Maroku është goditur me një tërmet të fuqishëm i cili ka marrë mijëra jetë njerëzish dhe ka dëmtuar dhe shkatërruar shumë shtëpi, banesa dhe ndërtesa të shumta.

Kontrolloni gjithashtu

Jorn Rohde: Dërgimi i Projektligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës në Komisionin e Venecias është veprim i duhur

Jorn Rohde: Gjermania nuk ka vënë në pikëpyetje legjitimitetin e rregullores së BQK-së

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, deklaroi se Gjermania nuk ka vënë në pikëpyetje …