Fillimi / Lajmet / Mustafa: Formimi ushtrisë vetëm me koordinim me Amerikën dhe NATO-n
Isa Mustafa

Mustafa: Formimi ushtrisë vetëm me koordinim me Amerikën dhe NATO-n

Kryeministri, Isa Mustafa ka thënë se formimi i ushtrisë së Kosovës mund të bëhet vetëm në bashkëpunim me miqtë ndërkombëtarët. Ai ka shtuar më tutje se transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës do ta bëjnë vetëm duke u koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe NATO-n. Gjatë fjalës para ithtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Besjanë, kryeministri Isa Mustafa ka thënë se është punuar shumë në afrimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe theksoi se Kosovës iu kanë hap dyert për të udhëtuar pa viza. Ne i kemi plotësuar 95 kushte, tash ka mbetur vetëm Demarkacioni, ka theksuar kryeministri, Isa Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Elmi Reçica qëndroi në Gjenevë të Zvicrës, në nismën e PDK-së për hapjen e nëndegëve kudo ku jetojnë shqiptarët, në mërgim

Elmi Reçica qëndroi në Gjenevë të Zvicrës, në nismën e PDK-së për hapjen e nëndegëve kudo ku jetojnë shqiptarët, në mërgim

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica,  ka qëndruar për vizitë në Gjenevë të ...