Nait Hasani ka bërë homazhe te varri i heroit të kombit, Fadil Vata

Nait Hasani ka bërë homazhe te varri i heroit të kombit, Fadil Vata

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, ka bërë homazhe tek varri i heroit të kombit, Fadil Vata. Ai  ka shkruar me këtëp rast se ideali kombëtar i Vatës dhe bashkëveprimtarëve  të tij ka mposhtur Serbinë. “Te varri i Fadil Vatës në Sallagrazhdë, kujtojmë  veprën dhe  punën e  palodhshme të Fadilit me shokë, për çlirimin e Kosovës, nën udhëheqjen e Lëvizjes Popullore të Kosovës, gjithnjë me idealin e Bashkimit Kombëtar. Ishte ky ideali kombëtar që e mposhti Serbinë dhe çliroi Kosovën! Nderime veprës së Fadil Vatës dhe Lëvizjes Popullore të Kosovës!”, ka shkruar, Nait  Hasani.

Kontrolloni gjithashtu

Besnik Tahiri

Besnik Tahiri, konsideron se Qeveria e Kosovës gjyqësorin e konsideron një degë të veten politike

Kryetari  i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, konsideron se Qeveria e Kosovës gjyqësorin e …