Fillimi / Lajmet / Naser Krasniqi: Do ta ndjek në mënyrë ligjore vendimin e Albin Kurtit për shkarkimin tim, unë nuk kam punuar jashtëligjshëm
Naser Krasniqi: Do ta ndjek në mënyrë ligjore vendimin e Albin Kurtit për shkarkimin tim, nuk kam punuar jashtëligjshëm

Naser Krasniqi: Do ta ndjek në mënyrë ligjore vendimin e Albin Kurtit për shkarkimin tim, unë nuk kam punuar jashtëligjshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar zëvendëskryeshefin e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë Naser Krasniqin, pasi sipas kryeministrit, kjo pozitë nuk kishte bazë ligjore. Por kështu nuk mendon Krasniqi. Ai thotë se do të ankohet ndaj këtij vendimi. “Sigurisht që po, në mënyrë ligjore do ta ndjek, sepse unë nuk kam punuar jashtëligjshëm. Kam shërbyer në qeverinë e Kosovës në mënyrë ligjore”, tha Krasniqi. Ai thekson se nuk e di motivin e shkarkimit dhe se për këtë nuk ishte njoftuar paraprakisht.

 

Kontrolloni gjithashtu

Nga testimi i 7.946 mostrave, 1.067 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin korona

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 3 mijë e 206 raste të reja, ndërsa janë shëruar 317 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë ...