KEK
Fillimi / Lajmet / Nderohet aktorja e madhe, Margarita Xhepa
Nderohet aktorja e madhe, Margarita Xhepa

Nderohet aktorja e madhe, Margarita Xhepa

Në Kuvendin e VI të Shoqatës LABERIA “Nderi i Kombit” u dekorua dhe mikja jonë në çdo aktivitet, “Nderi i Kombit” aktorja e madhe Margarita Xhepa me këtë motivacion:

SHOQATA KULTURORE ATDHETARE LABËRIA “ NDERI I KOMBIT”

DIPLOMË MIRËNJOHJA E LABËRISË, I jepet Znj. Margarita Xhepa “Nderi i Kombit”

Për kontribut të shquar në kinematografinë dhe teatrin shqiptar, duke realizuar me qindra role të cilat lartësojnë gruan shqiptare dhe ndriçojnë historinë e Shqipërisë. Në gjithë jetën e saj shquhet për veprimtari të shumta shoqërore, si aktiviste me ndjenja të larta patriotike. Ka marrë pjesë në shumë veprimtari të shoqatës Labëria duke përshëndetur me fjalën e saj artistike. Të gjitha angazhimet kulturore, artistike, detyrat si aktiviste shoqërore, i ka kryer me përkushtim, dinjitet, ndershmëri dhe moral të lartë shoqëror. Gjatë gjithë jetës së saj si aktore, nënë, veprimtare shoqërore, ka qenë modeli i njeriut korrekt, familjares së dashur, kuadrit të devotshëm, intelektuales modeste dhe vizionare.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...