Brickos

Në 17-vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët: Bejtë Rexhepi, Fehmi Rama dhe Naim Tiku

Në 17-vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët: Bejtë Rexhepi, Fehmi Rama dhe Naim Tiku

Me rastin e shënimit të 17-vjetorit të rënies së dëshmorëve: Bejtë Rexhepi, Fehmi Rama dhe Naim Tiku, sot kanë bërë  homazhe, kryetari i Komunës së Drenasit, Nexhat Demaku, me bashkëpunëtorë. Fillimisht, kryetari Demaku ka vënë buqeta lulesh te varri i dëshmorit, Fehmi Rama në varrezat e fshatit Likovc, pastaj ka vendosur kurora lulesh  edhe te varrezat e dëshmorëve në Polac të Skenderajt, ku prehen në përjetësi dëshmorët: Bejtë Rexhepi dhe Naim Tiku.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …