KEK
Fillimi / Lajmet / Në 22 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit: Xhevat Demaku, Imer Shala dhe Bedri Demaku
Në 22 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit: Xhevat Demaku, Imer Shala dhe Bedri Demaku

Në 22 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit: Xhevat Demaku, Imer Shala dhe Bedri Demaku

Në 22-vjetorin e rënies heroike të tre luftëtarëve të lirisë: Xhevat Demaku, Imer Shala dhe Bedri Demaku pjesëtar të Brigadës 111 “Adem Jashari”, në nderim  e respekt të jetës së tyre,  sot u mbajtën homazhe pranë Varrezave të Dëshmorëve në fshatin Abri e Epërme të Drenasit. Homazhet janë mbajtur pa orar të caktuar, gjatë ditës, me qëllim të shmangies së grumbullimit të personave në numër te madh, për shkak të pandemisë. Edhe në këtë përvjetorë nuk ka mundësi të bëhet mikpritja në konakun tonë ka  thënë me këtë rast  gjeneral Jahir Demaku, vëllai i dëshmorit, Xhevat Demaku dhe bashkëluftëtar i dëshmorëve: Imer Shala e Bedri Demaku.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...