KEK
Fillimi / Institucionet / Në Deçan është mbajtur ”Dita e Gështenjës”

Në Deçan është mbajtur ”Dita e Gështenjës”

Në Deçan është mbajtur ”Dita e Gështenjës”, frutit që është një nga pasuritë e qytetarëve të komunës së Deçanit, që me të dikur e kanë siguruar edhe mbijetesën. Kësaj dite i dhanë hijeshi “Ansambli i Këngëve dhe Valleve”, pikturat nga piktorët e njohur dhe panairi me produktet që prodhohen nga fermerët Daçanas! I pranishëm ishte edhe kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ish Kryeministrit Ramush Haradinaj, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, Ministrii i Arsimit Ramë Likaj dhe shumë të tjerë. Me këtë rast kryetari Ramosaj i ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit, që kanë nderuan me prezencën e tyre!

Një falënderim edhe për shoqatën “Iniciativa për Zhvillim” dhe “Gvl-në”!

Kontrolloni gjithashtu

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit nuk ka të infektuar me virusin #Covid19, ndërsa dymbëdhjetë persona janë shëruar plotësisht

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit nuk ka të infektuar me virusin #Covid19, ndërsa dymbëdhjetë ...