Në fshatin Korishë mbahet Akademi përkujtimore në 1-vjetorin e vdekjes së veprimtarit të çështjes kombëtare, Shaban Bobaj

Në fshatin Korishë mbahet Akademi përkujtimore në 1-vjetorin e vdekjes së veprimtarit të çështjes kombëtare, Shaban Bobaj

Me rastin e 1-vjetorit të vdekjes së veprimtarit të çështjes kombëtare Shaban Bobaj, fshati Korishë mban Akademi përkujtimore me datën 26.12.2021 (e diel) në Prizren.

 

Axhenda:

 

Ora 9.30 – Vendtakimi pran Lapidarit të Dëshmorëve në fsh. Korishë.

Ora 10.00 – Homazhe te varri i veprimtarit Shaban Bobaj në Korishë

Ora 11.00 – Akademi përkujtimore në shtepin e kultures Xhemajli Berisha – Prizren.

Pas përfundimit të Akademisë përkujtimore do të shtrohet dreka në Hotel OK

 

Me respekt,

Këshilli Organizativ-Korishë

Kontrolloni gjithashtu

Malishevë: U mbajt sesioni shkencor “Qëndresa e Llapushës dhe trojeve tjera shqiptare 1912-1952”

Sot në Malishevë, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 16 Qershorit – Ditës së …