kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Njoftime / Në Gllogjan dhe Kodrali të Deçanit sot bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj”
Nesër në Gllogjan në Kompleksin Memorial "Dëshmorët e Kombit" përkujtohet heroi Avdi Mujaj

Në Gllogjan dhe Kodrali të Deçanit sot bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj”

Dega e OVL-UÇK-së në Deçan bënë të ditur se sot bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj” dhe nderohen dëshmorët. “Më 24 maj 2019 mbahen homazhe për 16 Dëshmoret e Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj”. Homazhet mbahen sipas kësaj agjende: në orën 11:00 në Kompleksin Memorial, “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan. Në orën 11: 30 në Kodrali, në orën 12:30 drekë në Restaurant ,”Kurora” në fshatin Prilep dhe takim me bashkëluftëtaret. Në këto organizime na nderon me pjesëmarrjen e tij dhe Komandanti i ZOD te UÇK- se tani kryeministri z.Ramush Harandiaj. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmoreve dhe luftën e drejt të UÇK- së!”, thuhet në njoftimin e OVL-UÇK-së në Deçan.

Kontrolloni gjithashtu

Më 21 janar 2020 përkujtohen dëshmorët e kombit Skender Rexhepi dhe Fitim Duraku në 21-vjetorin e rëniës heroike

Më 21 janar 2020 përkujtohen dëshmorët e kombit Skender Rexhepi dhe Fitim Duraku në 21-vjetorin e rëniës heroike

Me rastin e manifestimit tradicional kulturor e përkujtimor ‘’Flaka e Janarit’’, Komuna e Rahovecit dhe ...