KEK
Fillimi / Njoftime / Në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj, sot, më 22 tetor, duke filluar nga ora 11:00, mbahet ceremonia e betimit të rekrutëve të rijnë.
Armend Mehaj: Ushtarakët tanë cilët studiojnë në Mbretërinë e Bashkuat janë aseti i çmuar i ushtrisë së Kosovës

Në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj, sot, më 22 tetor, duke filluar nga ora 11:00, mbahet ceremonia e betimit të rekrutëve të rijnë.

Në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj, sot, më 22 tetor, duke filluar nga ora 11:00, do të mbahet ceremonia e betimit të rekrutëve të rijnë. Në këtë ceremoni do të marrin pjesë: Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, Kryeministri Albin Kurti, Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj si dhe zyrtarë të tjerë të lartë vendorë e ndërkombëtarë. Gjithashtu, ftojmë gazetarët të respektojnë rregullat nga vendimi i fundit i Qeverisë së Republikës së Kosovës për parandalimin e përhapjes së pandemisë me Covid-19.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK po e kundështon publikimin e shifrave të shpenzimeve për mbrojtjen e të akuzuarve nga Specialja

Të rinj dhe ish-pjesëtarë të UÇK-së do të vendosin Flamurin me imazhet e udhëheqësve të luftës, që po mbahen, në Hagë

Me rastin e Festave të Nëntorit, një grup i të rinjve dhe ish-pjesëtarë të Ushtrisë ...