KEK
Fillimi / Lajmet / Në Komisionin për të Drejtat e njeriut kërkohet hetim lidhur për publikimin e të dhënave të invalidëve të luftës
Në Komisionin për të Drejtat e njeriut kërkohet hetim lidhur për publikimin e të dhënave të invalidëve të luftës

Në Komisionin për të Drejtat e njeriut kërkohet hetim lidhur për publikimin e të dhënave të invalidëve të luftës

Zëvendësdrejtori i Departamentit të Familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve, Mursel Morina, lidhur me publikimin e të dhënave për invalidët e luftës, si dhe për rastin e Veton Elshanit, ka thënë se ata nuk publikojnë asnjë informatë për këtë kategori. Ai gjatë raportimit në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore dhe Peticione, ka thënë se rrjedhja e informatave duhet të hetohet nga institucionet përgjegjëse. Ndërsa, anëtarët e komisionit kanë shprehur shqetësimin për publikimin e këtyre të dhënave.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...