KEK
Fillimi / Lajmet / SHBA-të e dhurojnë një doacion me respiratorë, termo-skanderë si dhe pajisje tjera për stafin mjekësor në Kosovë
SHBA-të e dhurojnë një doacion me respiratorë, termo-skanderë si dhe pajisje tjera për stafin mjekësor në Kosovë

SHBA-të e dhurojnë një doacion me respiratorë, termo-skanderë si dhe pajisje tjera për stafin mjekësor në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, me anë të një shkrimi në rrjetin social ka bërë të ditur se SHBA-të kanë dhuruar respiratorë, termo-skanderë si dhe pajisje tjera për stafin shëndetësor. Ai ka thënë se sot ka marrë pjesë në pranim-dorëzimin e këtij donacioni. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin shëndetësinë e vendit tonë. Donacioni i radhës janë pajisje mbështetëse për oksigjen dhe plotëson kërkesën e parashtruar nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...