leoni

Pas miratimit të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për zyrtarët publikë nga ana e Qeverisë, ka pasur reagime të shumta

Në mungesë të deputetëve të Vetëvendosjes, dështoi të mbahet seanca e shqyrtimit të Projekt-Rezolutës, për vitet e Qeverisë Kurti

Në mungesë të deputetëve ka dështuar të mbahet seanca plenare, ku në rend dite ishte shqyrtimi i Projekt-Rezolutës për tri vjet qeverisje nga kryeministri Kurti. Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, tha se është mirë që ky debat të mbahet kur në sallë janë më shumë deputetë. Grupi Parlamentar i AAK-së tash e tre muaj ka vendosur në kryesi një kërkesë për një debat të tri vjet qeverisje, edhe në mungesë të deputetëve që do të jetë ballafaqim i vërtetë mes opozitës dhe kryeministrit po e shtyjmë këtë debat”, tha Besnik Tahiri. Në projekt-rezolutën e AAK-së thuhet “të gjithë parametrat e deritanishëm, sot në trevjetorin e kësaj Qeverie janë dëshmi se janë plotësuar të gjitha kushtet që Qeveria ta përmbyllë mandatin e saj me dorëheqje, ose me mocion për shkarkimin e saj, të propozuar nga AAK-ja.

Kontrolloni gjithashtu

Eman Rrahmani

Eman Rrahmani: Biseda telefonike e Mimoza Kusarit me Millan Radojçiqin është skandal politik

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, e ka quajtur skandaloze bisedën telefonike të shefes së grupit …