MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Nesër mbahet Akademi përkujtimore me rastin e 30-vjetorit të rënies së heronjve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
Më 2 nëntor 2019 mbahet Akademi përkujtimore me rastin e 30-vjetorit të rënies së heronjve të kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Nesër mbahet Akademi përkujtimore me rastin e 30-vjetorit të rënies së heronjve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Me moton 30 vjet dhimbje dhe krenari me rastin e 30-vjetorit të rënies së heronjve të kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu më 2 nëntor 2019 mbahet Akademi përkujtimore dhe disa aktivitete përkujtuese nën organizimin e Shoqërisë Lëvizja, Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve dhe Shoqatës së Burgosurve Politikë. Më fillim në orën 10:00 mbahen homazhe tek varri i heroit të kombit Afrim Zhitia në fshatin Llugë të Besianës. Në orën 12:00 mbahen homazhe tek varri i heroit të kombit Fahri Fazliu në fshatin Llaushë të Besianës. Në orën 14:00 mbahen homazhe tek vendi i rënies së tyre në Breg të Diellit në Prishtinë. Kurse Akademia përkujtimore mbahet në orën 17:00 në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

Kontrolloni gjithashtu

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së OSBE-së

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj udhëtojnë sot drejt ...