driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Nesër me 17 maj 2018 përkujtohen dëshmoret e brigadave 132 “Myrtë Zeneli” dhe 135 “Agim Zeneli”
Nesër me 17 maj 2018 përkujtohen dëshmoret e brigadave 132 “Myrtë Zeneli” dhe 135 “Agim Zeneli”

Nesër me 17 maj 2018 përkujtohen dëshmoret e brigadave 132 “Myrtë Zeneli” dhe 135 “Agim Zeneli”

Dega OVL-UÇK-së në Gjakovë me anë të një njoftimi bënë të ditur së nesër me 17 maj 2018 nën patronatin e Kuvendit Komunal, mbahet manifestimi i 19-vjetorit të ditës së dëshmorëve të kësaj komune. Më këtë rast do të përkujtohen dëshmorët e Brigadës 132 “Myrtë Zeneli” dhe Brigadës 135 “Agim Zeneli”.

‘Ftoheni të merrni pjesë në manifestimin e 19-vjetorit të ditës së dëshmorëve të Komunës së Gjakovës si dhe ditës së çlirimit të fshatit Shqiponjë. Me ç’rast përkujtohen dëshmorët e rënë në territorin e përgjegjësisë së Brigadës 132 “Myrtë Zeneli” dhe Brigadës 135 “Agim Zeneli”. Manifestimi mbahet me 17. 05. 2018 (enjte) në ora 11:00 – 12:00. Homazhe në qendrën memoriale në fshatin Shqiponjë, ora 12:00. Tubimi përkujtimorë në kompleksin memorial po ashtu në Shqiponjë. Pjesëmarrja e juaj e nderon luftën e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Dëshmorët e Kombit” thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Daniel Serwer

Server: Nëse ka ndarje Kosova do të mundet të bashkohet me Shqipërinë ose me pjesën shqiptare të Maqedonisë

Daniel Serwer, profesor në Universitetin, John Hopkins në Uashington në një intervistë për Radion Evropa ...