leoni

Nesër në Gllogjan nderohen heronjtë e kombit Shpend Malaj e Burim Mustafaj si dhe ish-luftëtari i lirisë, Zeqir Nimanaj

Nesër në Gllogjan nderohen heronjtë e kombit Shpend Malaj e Burim Mustafaj si dhe ish-luftëtari i lirisë, Zeqir Nimanaj

Njoftohen familjet e dëshmorëve, invalidët dhe veteranët e luftës së UÇK-së  se ditën e dielë më datë 6 qershor 2021, në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan, në orën 11:00 mbahen homazhe për heronjtë e kombit Shpend (Zeqë) Malaj, Burim (Sadik) Mustafaj si dhe për ish luftëtarin e lirisë, invalidin e UÇK-së Zeqir (Halil) Nimanaj nga Gllogjani! Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e heronjve të kombit dhe luftën e drejtë të UÇK-së – thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Ramiz Krasniqi: Ka ndërruar jetë bashkëluftëtari Naim Beqir Shala

Luftëtari i lirisë, Ramiz Krasniqi, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë bashkëluftëtari i …