kek baneri
AKP deri me 2 dhjetor
mbpzhr 2018
valamobile
Fillimi / Lajmet / Nesër në Prishtinë përurohet libri: “Ali Aliu Kelmendi Ringjallja e Prometeut”, i autorit, Avni Dehari
Nesër në Prishtinë promovohet libri "Ali Aliu Kelmendi Ringjallja e Prometeut" të autorit Avni Dehari

Nesër në Prishtinë përurohet libri: “Ali Aliu Kelmendi Ringjallja e Prometeut”, i autorit, Avni Dehari

Më 9 nëntor 2018 në Bibliotekën Kombëtare, “Pjetër Bogdani”,  në Prishtinë, përurohet libri:  “Ali Aliu Kelmendi – Ringjallja e Prometeut”, i autorit, Avni Dehari. përurimi fillon në orën  12:00. Autori i këtij libri  është veprimtar dhe shkrimtar i njohur kudo në trojet shqiptare. Vitin e kaluar Avni Dehari ka nxjerrë në dritë trilogjinë: “Gjergjat në drita përkrenaresh”, e cila është mirëpritur nga lexuesit.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Jashtëm i Hungarisë, Peter Szijjarto nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Hungarisë, Peter Szijjarto nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Hungarisë, Peter Szijjarto nesër do të vizitojë Republikën e Kosovës. Zëvendëskryeministri ...