KEK
Fillimi / Lajmet / Nga 2.660 testime 11 qytetarë rezultojnë pozitiv me virusin korona ndërsa sot janë shëruar 109 pacientë
Nuk shënohet asnjë rast i vdekjes, 12 qytetarë shërohen dhe 10 raste të reja konfirmohen

Nga 2.660 testime 11 qytetarë rezultojnë pozitiv me virusin korona ndërsa sot janë shëruar 109 pacientë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 3.730 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 90.217 doza të vaksinës. Nga 2.660 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 109 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.563.  Në total numri i rasteve aktive është 733.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e partisë që është në Hagë

Ish-ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...