KEK
Fillimi / Lajmet / Nicholas Abbott: Mbretëria e Bashkuar i ndan pikëpamjet e njëjta të Lajçakut dhe Albin Kurtit lidhur me dialogun
Nicholas Abbott: Mbretëria e Bashkuar i ndan pikëpamjet e njëjta të Lajçak dhe Albin Kurtit lidhur me dialogun

Nicholas Abbott: Mbretëria e Bashkuar i ndan pikëpamjet e njëjta të Lajçakut dhe Albin Kurtit lidhur me dialogun

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, po ndjehet i kënaqur se vizita në Kosovë, e emisarit special të Bashkimt Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, shkoi mirë. Në një reagim të tij në rrjetin social, thënë se Mbretëria e Bashkuar i ndan pikëpamjet e njëjta të Lajçak dhe Albin Kurtit se është e rëndësishme që dialogu të jetë mirë i përgatitur, me parime dhe të koordinohet në mes të të BE-së dhe Amerikës. ”I kënaqur të shoh se vizita e Miroslav Lajçak për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi, shkoi mirë. Britania e Madhe ndan pikëpamjet e njëjta Miroslav Lajçak dhe të Albin Kurtit, për atë se është e rëndësishme që dialogu të jetë i përgatitur mirë, me parime dhe të koordinohet në mes të BE-së dhe Amerikës. Mbretëria e Bashkuar është e gatshme të mbështes çdo marrëveshje që përkrahet nga populli i Kosovës dhe nga rajoni”, ka shkruar Abbott.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...