MIT KS
Fillimi / Lajmet / Nikki Haley: Amerika kurrë nuk do të jetë në gjendje t’i besojë Moskës dhe kurrë nuk do të kenë miqësi mes tyre
Nikki Haley: Amerika kurrë nuk do të jetë në gjendje t'i besojë Moskës dhe kurrë nuk do të kenë miqësi mes tyre

Nikki Haley: Amerika kurrë nuk do të jetë në gjendje t’i besojë Moskës dhe kurrë nuk do të kenë miqësi mes tyre

Rusia nuk do të jetë kurrë mik me Amerikën dhe Uashingtoni kurrë nuk do të jetë në gjendje t’i besojë Moskës, në asnjë rrethanë, tha Nikki Haley. Ish-përfaqësuesja e përhershme e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, megjithatë, shtoi se, pavarësisht kësaj, Amerika gjithmonë do të mbrojë komunikim të hapur me Rusinë. “Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet tona, ne e dimë atë, ne e shohim atë, ashtu siç e shohin vendet e tjera,” tha ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri thotë se java e ardshme do të jetë vendimtare për Qeverinë e Kosovës

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se java e ardshme do të jetë vendimtare për Qeverinë e Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ...