MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Nisma bënë të ditur se pas numërimit të votave të diasporës ajo përfundimisht do të jetë pjesë të Kuvendit
Nisma Socialdemokrate

Nisma bënë të ditur se pas numërimit të votave të diasporës ajo përfundimisht do të jetë pjesë të Kuvendit

Nisma Socialdemokrate përmes një njoftimi për media ka theksuar se edhe pas numërimit të 2039 votave të fundit të diasporës të ardhura me vonesë (17 tetor 2109) Nisma Socialdemokrate dhe partnerët e saj AKR dhe PD kanë marrë mbi 42 mijë vota apo 5.02% të votave të cilat e bëjnë këtë koalicion përfundimisht pjesë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. “Me këtë rast falënderojmë antarët simpatizantët dhe votuesit e koalicionit tonë për mbështetje në këtë garë zgjedhore”, është thënë në njoftimin e Nismës.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Tajip Erdogan

Kryetari i Turqisë, Erdogan, ka paralajmëruar BE-në se mund t’i lirojë nga burgjet anëtarët e të ashtuquajturit Shtet Islamik

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka paralajmëruar Bashkimin Evropian e vendi i tij mund ...