kek baner i ri
mbpzhr 2018
akp deri me 23 janar
valamobile
Fillimi / Lajmet / Një ditë para formimit të Ushtrisë të Kosovës, ndërron jetë veterani i UÇK-së dhe nënkoloneli i FSK-së, Ali Sinani
Një ditë para formimit të Ushtrisë të Kosovës, ndërron jetë veterani i UÇK-së dhe nënkoloneli i FSK-së, Ali Sinani

Një ditë para formimit të Ushtrisë të Kosovës, ndërron jetë veterani i UÇK-së dhe nënkoloneli i FSK-së, Ali Sinani

Një ditë para formimit të ushtrisë ndërron jetë nënkoloneli i FSK-së. Gjatë ditës së enjte ka ndërruar jetë ish- ushtari i UÇK-së dhe njëherit pjesëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ali Sinani. I ndjeri ishte nënkolonel i FSK-së. Sinani megjithëse ndër vite i ka shërbyer atdheut, nuk arriti dot të mirëpres momentin e transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës. Varrimi i të ndjerit pritet të bëhet sot gjatë ditës.

Kontrolloni gjithashtu

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet e gjithë veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të aktiviteteve tradicionale kulturore “Flaka e Janarit” me kënaqësinë më të madhe ju ...