Vazhdon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19 vetëm sot janë konfirmuar 888 raste të reja

Një i vdekur dhe 12 të tjerë të infektuar nga virusi korona gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë ka pasur një të vdekur dhe 12 të tjerë të infektuar nga virusi korona ndërkohë që janë shëruar 4 të infektuar. Ministria Shëndetësisë njofton gjithashtu se në 24 orët e fundit janë dhënë 768 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë administruar 1 milion e 664 mijë e 711 doza të vaksinës. Deri më sot 780,228 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 996 ndërsa numri rasteve aktive është 349.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare …