Një imam dhe asistenti i tij u vranë dje me plumba pranë një xhamie, në Nju Jork

Një imam dhe asistenti i tij u vranë dje me plumba pranë një xhamie, në Nju Jork

Një imam dhe asistenti i tij u vranë me plumba pranë një xhamie në Nju Jork, njoftoi policia. Maulama Akonji, 55 vjeç, dhe asistenti i tij Thara Uddin, 64 vjeç, u vranë me plumba në kokë në lagjen popullore të Ozone Park, në zonën e Kuins. Ata janë transportuar në spitalin Xhamaika, ku vdekja e imamit Akonji u konstatua menjëherë ndërsa personi tjetër, Thara Uddin, vdiq për shkak të plagëve, njoftoi një zëdhënës i policisë.

Kontrolloni gjithashtu

Britania e Madhe: Kosova e Serbia duhet të jenë të përfshira në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja

Sigurimi i pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës ishte tema e diskutuar në seancën e fundit …