Brickos

Është rritur në 32 mijë e 916 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet që Izraeli që ka ndërmarrë, në Rripin e Gazës

Një varr masiv me afro 300 trupa është zbuluar në një spital në qytetin e Gazës, Kan Junis

Një varr masiv me afro 300 trupa është zbuluar në një spital në qytetin e Gazës, Kan Junis. Lajmin e kanë bërë të ditur punonjësit e Mbrojtjes Civile të Gazës pas tërheqjes së forcave izraelite nga zona në fillim të muajin Prill. Koloneli Jamen Abu Syleiman, Drejtor i Mbrojtjes Civile në Khan Younis, tha për CNN se sot janë gjetur 73 trupa në oborrin e Kompleksit Mjekësor Nasser, duke e çuar bilancin tragjik në rreth 300 viktima. Ai tha se disa sa prej trupave ishin gjetur me duar dhe këmbë të lidhura, dhe kishte shenja të ekzekutimeve në terren. Nuk dihet nëse janë varrosur të gjallë apo janë ekzekutuar. Shumica e trupave janë të dekompozuar.  Një burrë në vendngjarje tha se ende nuk e kishte gjetur trupin e djalit të tij 21-vjeçar, i cili u vra në Janar. Më parë, një zëdhënës i Mbrojtjes Civile të Khan Younis dhe kreu i misionit të kërkimit, thanë  se janë duke kërkuar për trupat e 400 personave të tjerë të zhdukur pas largimit të ushtrisë izraelite më 7 Prill.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj: Mospërfshirja e Kosovës në votimin e Këshillit të Ministrave, një dështim i madh

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar ashpër kryeministrim Albin Kurti lidhur me mospërfshirjen e …