Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
valamobile
kek
MIT
Fillimi / Institucionet / Njoftim për repelimin e kafshëve në Panorc dhe Rud të Malishevës

Njoftim për repelimin e kafshëve në Panorc dhe Rud të Malishevës

Njoftohen banorët e Panorcit dhe Rudit të komunës së Malishevës, se të premten më 22 Korrik 2016, do të bëhet repelimi i kafshëve. Ky është cikli i katërt i repelimit të kafshëve, në kuadër të zbatimit të strategjisë për luftimin dhe parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo (EHKK). Me këtë rast luten të gjithë pronarët e kafshëve, që ti mbajnë të mbyllura kafshët deri në repelimin e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Përurohet fusha ndihmese në Shkugëz të Gjakovës

    Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në inaugurimin ...