Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 8 të infektuar me virusin korona, janë shëruar 385 dhe janë paraqitur 709 raste të reja

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 35 raste të reja, janë shëruar 15 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 200 testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 35 raste të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 15 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 225 mijë e 399.   Numri i rasteve aktive është 270 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Filipoviq: Rusia nëpërmjet Serbisë po e përdor Kishën Ortodokse për të thelluar tensionet në Mal të Zi

Gjatë një interviste për “The Geopost”, analisti politik malazez Ljubomir Filipoviq ka tërhequr vërejtjen se …