KEK
Fillimi / Lajmet / Nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës
Nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës

Pas rreth 14 orëve kanë arritur të nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës. Lajmin e ka konfirmuar, Hysen Vrajolli, ushtrues detyre i kryeshefit të “Trepçës”.  “Ekipet e angazhuara kanë arritur rreth orës 00:20 të nxjerrin trupat e e pajetë të punëtorëve të të minierës. Pas përfundimi të aksionit trupat janë dërguar në obduksion. Të gjithë të pranishmit që ishin tubuar, tanimë janë shpërndarë nëpër shtëpitë e tyre”, ka deklaruar Vrajolli.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Anton Quni, me ftesë zyrtare të homologut të tij turk, ...