MIT KS
Fillimi / Lajmet / OBSH i apelon shtetet të ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar pandeminë, se do jetë katastrofike
OBSH: Rritje rekorde të rasteve ditore me koronavirus të premten, me numrin total prej 292,575 personave të infektuar

OBSH i apelon shtetet të ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar pandeminë, se do jetë katastrofike

Shumë vende po gabojnë në përballjen me virusin që ka pushtuar botën. Këtë e ka konfirmuar kreu i Organizatës Botërore e Shëndetësisë i cili thotë se koronavirusi do ketë pasoja katastrofike nëse qeveri të caktuara nuk ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar përhapjen e sëmundjes. Drejtori Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se “kemi rritje të rrezikshme të rasteve në vendet ku masat e dëshmuara për uljen e rrezikut, nuk zbatohen ose nuk ndiqen”. Organizata Botërore e Shëndetësisë, në udhëzimet e saj, vazhdimisht rekomandon mbajtjen e distancës fizike, larjen e duarve dhe veshjen e maskave. Koronavirusi ka prekur afro 13 milionë njerëz në gjithë botën. Prej tyre, mbi 570,000 kanë vdekur dhe mbi 7.1 milionë janë shëruar.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i MPB-së Agim Veliu, vizitoi Inspektoratin Policor të Kosovës(IPK)

Ministri i MPB-së Agim Veliu, viziton Inspektoratin Policor të Kosovës, i ofron mbështetje këtij insitucioni

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, pas një vizite që ka pasur në Inspektoratin ...