KEK
Fillimi / Lajmet / Opozita nuk mund të jetë fajtore për dështimet e Qeverisë
Bali Muharremaj

Opozita nuk mund të jetë fajtore për dështimet e Qeverisë

Deputeti i AAK-së, Bali Muharremaj, ka thënë se opozita nuk është fajtore për dështimet e Qeverisë. Ai ka shtuar  se koalicioni qeverisës PDK – LDK i ka sjellë shumë dëme shtetit të Kosovës. Ne nuk mund t’i kalonim projektet që i humbnin territor Kosovës dhe që do ta fusnin Serbinë brenda në Kosovë nëpërmjet ‘Zajednicës’. Demarkacioni me Malin e Zi dhe ‘Zajednica’ janë dy projekte që i kanë kushtuar shumë kohë vendit tonë. Mandej premtimi për qindra mijëra vende pune ka kaluar në heshtje dhe shumë çështje të tjera që qytetarët po i shohin çdo ditë drejt dështimit, duke shtuar se Qeveria aktuale, përveçse nuk ka bërë asgjë në luftimin e krimit dhe korrupsionit, nuk e ka realizuar as premtimin për krijimin e vendeve të reja të punës, ka thënë mes tjerash, deputeti Muharremaj, për Epoka e Re.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...