KEK
Fillimi / Lajmet / Tomë Gashi: Dëshmitari i mbrojtur në rastin e Azem Sylës është fqinji i tij
Tomë Gashi

Tomë Gashi: Dëshmitari i mbrojtur në rastin e Azem Sylës është fqinji i tij

Avokati i Azem Sylës, Tomë Gashi ka folur edhe për procesin e djeshëm  në Gjykatën themelore në të cilën është marrë në pyetje dëshmitari i dytë i mbrojtur, i cili, ka pranuar hapur se nuk ka pasur kurrfarë kërcënimesh, as të tërthorta e as të drejtpërdrejta për të dëshmuar në favor të Sylës. Avokati Gashi treguar se identifikimin e dëshmitarit e ka bërë vetë Azem Syla, ndërsa dëshmitari,  është i djali i një bashkëveprimtari të Sylës dhe fqinji i tij, ndërsa në vazhdim ka treguar se sot do të ushtrojë kërkesë për lirimin Sylës nga paraburgimi.  Avokati  Tomë Gashi në fund ka theksuar se EULEX-i, pas formatimit të fundit të mandatit nuk ka nevojë të merret më rastet e profileve të larta.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...