Sinani ING

OVL e UÇK-së

OVL e UÇK-së, dega në Kaçanik shënoi 18-vjetorin e rënies së 7 dëshmorëve në fshatin Biçec

OVL e UÇK-së, dega në Kaçanik, me aktivitete përkujtimore e tematike ka  shënuar 18-vjetorin e rënies së dëshmorëve,  Shaqir Kuka, Sakip Hysa, Qemajl Guri,  Sadik Guri, Avdullah Baftiu, Nazmi Osmani dhe Kemajl Kolshi Manifestimi qendror përkujtimor për dëshmorët  u mbajt sot mbahet në fshatin Biqec, SHFMU “Jusuf Gërvalla”.

Kontrolloni gjithashtu

Blinken: Nëse zbatohet marrëveshja mes Kosovës e Serbisë, pavarësia e saj do të pranohet nga 5 vendet e BE-së që ende nuk e kanë njohur

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken u shpreh se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë …