MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / OVL-UÇK: Është një mëkat i madh kur edhe sot ka njerëz të tillë që mundohen ta njollosin luftën e drejtë të UÇK-së
OVL-UÇK: Kjo situatë nuk mund të jetë arsye e askujt e as e Qeverisë për të shkel Kushtetutën dhe vlerat e lirisë

OVL-UÇK: Është një mëkat i madh kur edhe sot ka njerëz të tillë që mundohen ta njollosin luftën e drejtë të UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati përmes një postimi i ka reaguar deputetetës së Vetëvendosjes, Fatmire Mullhaxha Kollçaku që mbrëmë përmes një statusi kishte përmendur dosjet kriminale të UÇK-së. “Është një mëkat i madh kur edhe sot ka njerëz të tillë që mundohen ta njollosin luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nese këta njerëz mendojn që UÇK-ja ka kryer krime le bëhen dëshmitar nëpër gjygje kunder luftëtarëve të cilët sollën lirinë, fal luftës së UÇK-së që solli pavarsinë e Kosovës sot ne kemi shtetin dhe institutcionet tona si parlamentin e Kosovës ku deputetja në fjalë Fatmire Mulhaxha -Kollçaku, Zonja e cila ka siguruar një ulse në kuvendin e Kosovës dhe subjekti i saj partiak që gjenden në krye të shtetit mos të mendojn se do munden të ofendojne, shajnë dhe ta njëllosin luftën e drejt të UÇK-së, mos të mendojn se historia e Kosoves ka filluar me ta. Të gjithë ne jemi krenar me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, ishte pjesa me e mirë e historisë së Kosoves lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Si përfaqësues i Organizates së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i bëj thirrje Fatmires që t’i mbledh dosjet për krimet e UÇK-së nëse posedon, dhe t’i dorzojë në Gjykatë!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Eurodeputetët kërkojnë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën, marrë parasysh krizën politike në Prishtinë

Eurodeputetët kërkojnë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën, marrë parasysh krizën politike në Prishtinë

Zyra për shtyp e Parlamentit Evropian, i cili në rrethanat e krizës së pandemisë punon ...