MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Palmer: Bisedimet duhet të çojnë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve
Palmer: Bisedimet Kosovë - Serbi duhet të çojnë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve

Palmer: Bisedimet duhet të çojnë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë  se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Prishtinës dhe Beogradit. Ai ka deklaruar se vendi i tij do ta përkrah Qeverinë e Kosovës që është e përkushtuar në dialog, dhe se Rusia dëshiron një rajon të bazuar në trazira dhe mosbesim. Sipas zyrtarit amerikan bisedimet mes dyja vendeve duhet të jenë më serioze dhe të çojnë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. Palmeri ka thënë se është e rëndësishme për të gjithë rajonin që të zgjidhet çështja Kosovë-Serbi, por gjithashtu ka theksuar se nuk beson se mosmarrëveshjet midis Kosovës dhe Serbisë mund të ndikojnë në rrugën evropiane të vendeve të tjera.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

Sot bëhen 21 vite nga rënia e mjekut dëshmor Lec Gradica. Për të nderuar veprimtarinë ...